TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun Türkiye ve ABD’de Kendisine Yapılan Davranışları Kıyaslaması Tartışma Yarattı

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı Hidayet Türkoğlu, katıldığı bir podcast’te basketbol hakkında çeşitli hususları konuştu ve NBA anılarını anlattı. Türkiye ve ABD’de kendisine yapılanlar hakkında konuştuğu kısım ise toplumsal medyada gündem oldu. Detaylar ⬇️

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Orlando Magic‘ten kadro arkadaşı Quentin Richardson’ın podcast programına konuk oldu.

Türkoğlu, basketbol gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Hidayet Türkoğlu, Türkiye’de basketbolu direktörün zorlukları neler, ‘Seni buna iten şey ne oldu?’ sorusunu şöyle yanıtladı;

Açıkçası bir şeyleri değiştirmek istiyorum. Türk basketbol tarihinde hiç yapılmamış bir şey inşa ediyorum. Bu cins şeyler bana tutku veriyor. Ayrıyeten, etrafımda bana yardım edecek arkadaşlarım var.

“Eşim bile bazen ‘Buna devam etmek zorunda mısın’ diyor. Türkiye’de maçlara gidiyorsunuz ve 10 bin kişi sizi yuhalıyor. Tertibin doruğundayken işler her şeyin önüne geçer. Bu mevzuda hiçbir şey yapamam.

Hedo, konuşmasına ise şöyle devam etti ⬇️

Burada NBA maçına geliyorum, beşerler beni ayakta alkışlıyor. Kendi ülkeme dönüyorum, 10 bin kişi beni yuhalıyor. Orlando’ya geliyorum, 20 bin kişi tezahürat yapıyor.

Tamamen farklı zihniyetler. Fakat Türkiye’de hala başarmam gereken şeyler var. Tabi bunlar çabucak bir gün de olacak şeyler değil.

Türkoğlu’nun açıklamalarına yansılar oldu ⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Bu içerikler de ilginizi çekebilir ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir