Rus milletvekili nükleer silah ile tehdit etti : Birleşik Krallık’ı ‘Mars çölü’ne çevirebiliriz

Rusya Devlet Duma’sı milletvekili Andrey Gurulyov, Batı’yı ve NATO’yu canlı yayında tehdit etti. Gurulyov katıldığı programda, Rusya-Ukrayna savaşına dair telaş verici açıklamalarda bulundu.

Rusya’nın Güney Askeri Bölgesi’nin eski kumandan yardımcısı ve Devlet Duması Milletvekili Andrey Gurulyov, Batı ülkeleri ve NATO’ya tehditler gönderdi.

Milletvekili Gurulyov, Rusya’nın “zafer”e hazırlanması gerektiğini söz ederek, “Eğer kazanamazsak diye bir şeyler duyuyorum. Bu bir seçenek değil, kazanacağız. Kazanacağız, kazanacağız ve bedeli ne olursa olsun hayatta kalacağız” dedi.

Gurulyov, Ukrayna’ya değinerek “Ukraynalıları ezdiğimiz için sevinmiyorum. Muhtemelen hepimiz oradaki insanları tanıyoruz. Çoğumuzun orada arkadaşları ve akrabaları var. Fakat bugün her şeyi öğütmekten öbür deva yok” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden’ın “Rusya’nın Ukrayna’da nükleer silah kullanabilmesine” ait argümanları reddeden Gurulyov, “Rusya, bu türlü birşeyi Ukrayna için yapmaz, zira halkımız eninde sonunda orada yaşamak zorunda kalacak […] Biden tarafından karar alma merkezlerine karşı bir hareket olursa, ana karar alma merkezinin Berlin olduğunu anlamalı. Sırf meskeni donmakla kalmayacak, tüm ulusu büsbütün kaos içinde olacak, bu da esasen kendi mevti manasına geliyor” tabirleriyle ABD Lideri’ni üstü kapalı tehdit etti.

Gurulyov ayrıyeten, “Joe Biden, ittifakın 5. unsuruna nazaran bir reaksiyon verileceğini söylüyor. Lakin, stratejik nükleer silahlar yerine, taktik nükleer silahlar kullanarak Britanya Adaları’nı 3 dakika içinde bir Mars çölüne çevirirsek, Husus 5’i kullanabilirler, fakat kimin için? Mars çölüne dönüşen var olmayan bir ülke mi? Karşılık veremeyecekler” dedi.

Rus vekil, Rusya’nın, İngiltere yahut Almanya’da “nükleer silah kullanabileceğini” ileri sürerek, NATO’nun 5. hususunu ve ittifaktan bir “misilleme” mümkünlüğünü da dikkate almadı.

Duma vekili Gurulyov son olarak Alman vatandaşlarından bahsederek, “Mutlu ve âlâ beslenmiş bir Alman Burger, kış gelmeden üşümeye başlıyor” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir