Memleket Partisi kurucularından Ahmet Meşe partiden istifa etti

Memleket Partisi’nde vakit zaman gündeme gelen istifalara bir yenisi daha eklendi. Memleket Partisi’nin kurucu üyelerinden ve Parti Meclisi üyesi olan Ahmet Meşe, istifa ettiğini açıkladı.

İstifa duyurusunu toplumsal medya hesabı üzerinden yapan Meşe, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde bu hakikaten hareketle, farklı görüşlerdeki siyasi partilerin ve şahısların bir ortaya geldiği Millet İttifakının desteklenmesi gerektiği inancındayım” sözlerini kullandı.

Meşe’nin açıklaması şöyle:

“Ulu başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm bileşenlerinin yine işlediği bir Türkiye inşa etmek en büyük hedefimizdir.

14 Mayıs seçimi, evlatlarımızın geleceğinin belirleneceği, parlamenter rejimin yine şekilleneceği, insan onuruna yakışır hukuk ve ekonomik tertibe geçişin sağlanacağı özcesi Türkiye’nin geleceğinin oylanacağı tarihi bir seçim olacağından; bu seçimde tek yürek olunmasının, birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesinin büyük değer arz ettiği bir gerçektir.

Bu nedenle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde bu sahiden hareketle, farklı görüşlerdeki siyasi partilerin ve şahısların bir ortaya geldiği Millet İttifakının desteklenmesi gerektiği inancındayım.

Bu gerekçelerle Parti Meclis üyesi olduğum Memleket Partisinden istifa ettiğimi belirtir, Sayın Muharrem İnce ve çalışma arkadaşlarıma yaklaşık iki yıldır bana göstermiş oldukları ilgiden ötürü teşekkür ederim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir