Gabriel García Márquez’in yeni romanı geliyor: Ağustosta Birbirimizi Göreceğiz

DUVAR- İngiliz yayınevi Penguin Random House (Rastgele Ev), 2014 yılında ömrünü yitiren Gabriel Garcia Márquez’in ‘Ağustosta Birbirimizi Göreceğiz’ (Agosto Nos Vemos) isimli kitabının 2024 yılında Latin Amerika’daki raflarda yerini alacağını duyurdu.

The Guardian’ın haberine nazaran, Márquez’e ilişkin bir romanın ailesi tarafından Teksas Üniversitesi’ndeki arşivde kilit altında tutulduğu söylentileri doğrulandı.

García Márquez’in çocukları Rodrigo ve Gonzalo García Barcha, yapıtın dünyadan saklanamayacak kadar bedelli olduğunu düşündüklerini söyledi.

Rodrigo ve Gonzalo yaptıkları açıklamada, “‘Ağustosta Birbirimizi Göreceğiz’, rüzgara ve akıntıya karşı yaratmaya devam etmek için son bir gayretin sonucuydu. Vefatından neredeyse 10 yıl sonra bir defa daha okuduğumuzda, metnin çok sayıda ve çok keyifli meziyetleri olduğunu ve Gabo’nun yapıtlarının en seçkinlerinin tadını çıkarmayı engelleyecek hiçbir şey olmadığını keşfettik: İcat kapasitesi, lisanın şiirselliği, büyüleyici anlatımı, insan anlayışı ve tecrübelerine ve talihsizliklerine, bilhassa de muhtemelen tüm yapıtlarının ana teması olan aşka olan sevgisi” tabirlerini kullandı.

Kitabın, ana karakter olan Ana Magdalena’yı merkez alan beş başka kısımdan oluşacağı ve toplamda yaklaşık 150 sayfa tutacağı belirtildi, lakin İngilizce baskısının olup olmayacağına dair bilgi verilmedi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir