CHP’li Serter’den Bakan Soylu’ya: İftira atarak, deli saçması sözler söyleyerek, itibarsızlaştırmaya çalışarak kimse bizi yolumuzdan alamaz!

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve kendisi ile ilgili savlarına, “İftira atarak, meczup saçması kelamlar söyleyerek, itibarsızlaştırmaya çalışarak kimse bizi yolumuzdan alamaz. CHP’nin iktidar yürüyüşünü kimse engelleyemez. Sayın Soylu, ülkede senin İçişleri Bakanlığı yaptığın periyotta teröristler mafya ve uyuşturucu baronları cirit atarken, CHP’ye ve onun temiz Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve bana hiçbir halde söyleyeceğin kelam olamaz” cevabını verdi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iddialarına ait yazılı basın açıklaması yaptı.

Serter’in açıklaması şöyle:

“Sayın Soylu, ülkede senin İçişleri Bakanlığı yaptığın dönemde teröristler mafya ve uyuşturucu baronları cirit atarken, CHP’ye ve onun temiz Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve bana hiçbir halde söyleyeceğin kelam olamaz. İftiraların maksadı tümüyle yükselen bedel olan CHP’nin iktidarı ve Sayın Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanlığı yolundaki ilerleyişinin önünü kesmeye çalışmaktır. Soylu’nun bugüne kadar lisana getirdiği her iftira boş çıkmıştır. Tıpkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 550 terörist var dediği üzere, tıpkı mafyadan 10 bin dolar maaş alan milletvekili var dediği üzere. Soylu buna emsal birçok iftira ve palavralarla siyasi mesleğini sürdürme, bakanlığına devam etme peşinde. Tüm bu iftiraları kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyorum. Daha evvel bu mevzuda çamur atan gazetecilere davalarımı açtım. Sana da hakkımda söylediklerinin hesabını hukuk yoluyla soracağım. Bundan sonra da her türlü tüzel haklarımı kullanacağımı herkesin bilmesini isterim.”

Ne olmuştu? 

CNN Türk’te bir programa konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Kılıçdaroğlu bir diş doktoru muayenesine gidiyor, Ekim 2013’te. Orada oturuyorlar konuşuyorlar. Pensilvanya’nın talimatı ve bilgisi dahilinde oradalar. Kemal Bey’de koşa koşa buraya gidiyor. Kılıçdaroğlu burada çok şey konuşuyor. “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” iletisi veriliyor. Orada “Şu adamı İzmir vilayetinde şu ilçede CHP’den belediye başkanı olmasını istiyoruz” diye Kemal Bey’den rica ediyorlar. Size de uygun bir insandır deniyor. Sonrasında Kılıçdaroğlu bu ismi unutuyor. Daha sonrasında FETÖ örgütü Kılıçdaroğlu’na bu mevzuda sitem ediyor. Sonrasında ise bu kişi CHP İzmir İl Başkanı oluyor. Şimdilerde ise bu isim milletvekili. Bu isim Bedri Serter. Ben burada isim veriyorum. Oradan bulunanlar üzerinden kıymetlendirme yapıyorum” sözlerini kullanmıştı. 

(ANKA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir