Başkan Bilgin mahallelerin sorunlarını dinledi  

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin mahalle muhtarları, cami görevlileri ve okul idarecileri ile istişare toplantısında bir araya geldi.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Bilgin, katılımcıların mahalleler hakkındaki istek ve taleplerini dinleyerek çözüm noktasında ilgili birimlere talimat verdi.

Mahallelerdeki sorunlarının çözümü noktasında planlı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Bilgin, “Bütçemize uygun bir şekilde gelen talepleri değerlendirerek önem sırasına göre sorunları çözüme kavuşturuyoruz. Hiçbir zaman şunu düşünmedik; camilerimizle sadece Diyanet ilgilensin ya da okullarımız ile Milli Eğitim Müdürlüğü, sağlık ocaklarımızla Sağlık Bakanlığı ilgilensin diye düşünmedik. Bakanlıklarımız zaten gerekeni yapıyor. Bugün Sivas’ta okullarımızın altyapısı tamamen yenilendi. Sağlık tesislerimizin eksiklikleri gideriliyor. Bizler de bu konuda üstümüze düşen görevleri yerine getirerek ufak dokunuşlarla ihtiyaç olan hususlarda destek olmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de sıralama çok önemli. Hepsini bir anda yapamazsın. En önemlisi, en acil iş nedir bunu tartıyoruz, düşünüyoruz, sizlerle istişare ediyoruz, ondan sonra çalışmalarımıza başlıyoruz. Hizmet bitmez her yeni yılda yeni işler yeni sorunlarla karşılaşacağız ve bunları da çözüme kavuşturmak için çaba harcayacağız. Buradaki herkes kendi adına bir şey istemiyor. Mahallesi adına, gençlerimiz adına, hemşehrilerimiz adına, çocuklarımız adına taleplerle geliyorlar. Biz de bu noktada hemşehrilerimizin şevkini, aşkını, heyecanını kırmadan hizmet götürmeye çalışıyoruz. Eksiğimiz, noksanımız, belki geciktirdiklerimiz vardır. Ama dediğim gibi belli bir zaman içerisinde önem sırasına göre elimizden geleni yapmaya çalıştığımızı bilmenizi istiyorum.” dedi.

Ardından tek tek söz alan katılımcılar, bugüne kadar mahalleleri adına isteklerini geri çevirmediği için Başkan Bilgin’e teşekkür ederek taleplerini ilettiler. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir