AKP’li Akbaşoğlu: Herkes eksik anlamış ‘gömlek değiştirme’ meselesini; biz Milli Görüş gömleğini çıkarıp, Milli Görüş zırhını kuşanarak yedi düvelle mücadele veriyoruz

AKP Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda 2023 yılı bütçesi üzerine yaptığı değerlendirmede, “Şimdi, bir gömlek değiştirme sorunu gündeme geldi. ‘Tatlı su falan filan’ üzere. Herkes eksik anlamış o sıkıntıyı. Biz, Ulusal Görüş gömleğini çıkarıp, Ulusal Görüş zırhını kuşanarak yedi düvelle uğraş veriyoruz. Görmüyor musunuz, yedi düvelle uğraş ettiğimizi. Biz, asla dini kullanan değil, o hoş dinimizi eksiğimizle, kusurumuzla, yanlışlarımızla fakat içtenlikle yaşamaya çalışan insanlarız. Ancak takiyecilerle bizim durumumuz asla bir değil” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda bugün, 2023 yılı bütçesinin tümü üzerine parti kümeleri ve yürütme ismine konuşmalar yapılıyor. Genel Kurul’da kelam alan AKP Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Yıl sonuna kadar 500 bine yakın kontratlı işçinin takıma geçirilmesine ve EYT’li kardeşlerimizin durumlarının kanunla düzenlenmesine daima bir arada şahit olacağız. Aldatmaca, kandırmaca, palavra, iftira üzerine kurulmuş algı ve illüzyon siyaseti değil, hak ve hakikat üzerine bina edilmiş unsurlu siyaset yürütüyoruz” diye konuştu.

Akbaşoğlu, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Bu sene ihracatta 250 milyar doları geçtik. Biz iktidara geldiğimizde bir Bolu tüneli vardı. Onlarca bakan, hükümet yedi, götürdü. İşin içinden çıkılamıyordu. Onun tamamlanması da AK Parti’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a nasip oldu. 2002 yılında tüm Türkiye’de tünel 50 kilometreydi, artık 664 kilometre. İşte bunu gerçekleştiren hükümete, partiye ‘Ak kadrolar’ denir.

“Altılı Masa, ucube ötesi bir sistemi dayatmaya çalışıyor”

Milletimizin oylarıyla yürürlüğe giren, 4 yıldır uygulanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne, millet iradesine ‘Ucube’ diyen Altılı Masa, ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ ismi altında hakikaten ucube ötesi bir sistemi dayatmaya çalışıyor. Yüzde 50 artı 1 ile direkt millet tarafından seçilen cumhurbaşkanının üzerinde çoklu vesayet sistemini öneriyorlar. Baş vesayetçi pozisyonuna da Altılı Masa’yı koyuyorlar. Yürütmeyi çift başlı hale getiriyorlar… Teklifinize bakıldığında; neyi güçlendiriyorsunuz? Yürütmeyi güçlendiriyorsunuz.            

“Herkesin yapıtı rütbesinde görülür”

Bir seneyi aşkındır dedik ki Altılı Masa’ya, ‘Söyleyin, teklif ettiğiniz Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde cumhurbaşkanını kim seçecek’ diye. Halk mı, parlamento mu? Halkın elinden bu yetkinin alınmasına haklımız istek göstermeyeceği için bir yazılı beyanda bulundunuz. Fakat onun da çelişkilerini kendi aranızda hâlâ tartışıyorsunuz… Burada gelip, ne yapılacağı da anlatılmalıydı, Altılı Masa’nın ne yapmak istediğiyle. ‘Herkesin yapıtı rütbesinde görülür’ dendi. Doğrudur. Sizlerin bu millete vereceği nedir? TOGG’un yerine heykelini yapmak mı? baraj yerine musluk takmak mı?”

“Takiyecilerle bizim durumumuz asla bir değil”

Şimdi, bir gömlek değiştirme problemi gündeme geldi. ‘Tatlı su falan filan’ üzere. Herkes eksik anlamış o sıkıntıyı. Biz, ulusal ve yerli siyasetlerle bugüne kadar geldik. Biz, Ulusal Görüş gömleğini çıkarıp, Ulusal Görüş zırhını kuşanarak yedi düvelle çaba veriyoruz. Görmüyor musunuz, yedi düvelle çaba ettiğimizi. Biz, asla dini kullanan değil, o hoş dinimizi eksiğimizle, kusurumuzla, yanlışlarımızla, lakin içtenlikle yaşamaya çalışan insanlarız. Lakin takiyecilerle bizim durumumuz asla bir değil.” (ANKA)

CHP’li Altay’dan AKP’li Akbaşoğlu’na: Gömlek değiştirmekten geçtik, ‘hedefe ulaşmak için papaz elbisesi giyerim’ diyen bir zihniyetin mensuplarısınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir